5 C
Neringa
2024 / 04 / 25

Kaip išsirinkti dantis implantuojantį gydytoją?

Ar jau skaitėte?

Dantų netekimas yra rimta sveikatos problema, o tyrimas atskleidė, kad pusei lietuvių trūksta vieno ar daugiau dantų. Su tokia bėda susidūrusieji ieško patikimo odontologo, tačiau dauguma remiasi ne gydytojo patirtimi ar kompetencija, o draugų rekomendacija.

- Reklama -


Odontologijos klinikos „Dantų harmonija“ užsakymu atliktas visuomenės tyrimas parodė, kad prireikus implantuoti prarastus dantis 35 proc. apklaustųjų pasikliauja draugų ir pažįstamų rekomendacijomis. Pasak implantuojančio gydytojo Mariaus Bučinsko, renkantis odontologą dantų atkūrimui reikėtų remtis ne tik bičiulių nuomone.

Pašalinamas dantis – kas toliau?

M. Bučinsko teigimu, dažnai pasitaikanti situacija, kai žmogui pašalinamas dantis, pacientas išeina iš odontologo kabineto, pripranta prie esamos situacijos ir gyvena be danties. Tačiau svarbu žinoti, kad netekus danties, jį bando kompensuoti šalia esantys dantys, sutrinka jų funkcionalumas, padidėja apkrova, dantys ima judėti iš savo vietų. Dėl to iškyla grėsmė netekti ir daugiau dantų.

„Kai tenka šalinti nebeišgydomą dantį, odontologas turėtų pacientą supažindinti su tolimesnio gydymo galimybėmis ir drauge sutarti dėl gydymo plano. Ypatingai svarbu, kad žmogus būtų be danties kiek įmanoma trumpesnį laiką. Geriausia ir šiuolaikiškiausia praktika yra, kai dantis pašalinamas ir to paties vizito metu yra įsukamas danties implantas, taigi pacientas tą pačią dieną išeina su dantimis. Tai vadinama vienmomente implantacija“, – sako specialistas.

Kiek vizitų reikia atkurti dančiui?

Laikas – brangiausia valiuta, o ypač kai kalbama apie sveikatą. Renkantis gydytoją implantologą galima pasiteirauti, kiek vizitų prireiks pacientui norint atkurti dantį ir kiek laiko užtruks gydymas, kol bus pasiektas galutinis rezultatas.

M. Bučinsko teigimu, procesas užtrunka, kai gydymo įstaiga neturi reikiamos diagnostikos įrangos, tada pacientui tenka keliauti į kitą įstaigą pasidaryti reikiamų nuotraukų ar tyrimų, grįžti su atsakymais ir konsultuotis toliau. Tačiau jei klinika turi reikiamą įrangą, gali pakakti vos dviejų vizitų: pirmojo –konsultacijai ir diagnostikai, kurios metu aptarus gydymo planą galima planuoti operaciją.

- Reklama -

Viso gydymo laikas priklauso nuo pasirinktos metodikos. Jei renkamasi vienmomentė implantacija, po implanto įsukimo praėjus trims mėnesiams yra uždedamas nuolatinis dantis. Jeigu pasirenkamas kelias, kuomet dantis šalinimas ir implantuojamas tik po gijimo, toks gydymas užtruks pusę metų ar ilgiau.

Kaina – tik raštu

„Dantų harmonijos“ implantuojantis gydytojas pasakoja, kad pasiskambinus į kliniką nustatyti galutinės danties atkūrimo kainos negalima.

„Tik atlikęs diagnostiką, apžiūrėjęs pacientą ir įvertinęs galimas komplikacijas gydytojas gali pasakyti pacientui, kiek tiksliai kainuos gydymas. Patyręs ir profesionalus implantologas turi numatyti visus scenarijus ir pacientui pateikti gydymo planą ir kainodarą raštu. Taip būsite tikri, kad nesulauksite nemalonių staigmenų“, – pataria M. Bučinskas.

TOP naujienos

Jūros ešerys – greitai, lengvai ir paprastai: vienas paruošimo būdas skirtingiems patiekalams

Norint pasigaminti maistingą ir skanų žuvies patiekalą daug fantazijos nereikia. Neveltui sakoma, kad klasika – nesensta. Prie įvairios rūšies žuvies, pavyzdžiui, jūrinio ešerio, priderinę...

Naujovės gyventojų negąsdina – parama elektros energijos kaupikliams rezervuota per vieną dieną

Gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą visai skirtai sumai – 1 mln. eurui pateikė per...

Vasario 22-oji: vardadieniai, dienos INFO

Vasario 22-oji – Nusikaltimų aukų rėmimo diena;Širdies vožtuvų ligų žinomumo diena;Kumeliuko krikštynos;Mėnulio nauji metai. Vasario dvidešimt antroji, ketvirtadienis, (ketvirtoji 8-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų...

Egzotinių skonių paieškos Lietuvoje

Dar prieš kurį laiką parduotuvėje pamatę tokius egzotinius vaisius kaip ličiai, figos ar anona, tikriausiai, daugelis iš mūsų susigėdę pagalvodavome – koks jų skonis...

Du trečdaliai dviratininkų ir paspirtukininkų – be šalmo

Naujausi tyrimo duomenys rodo, kad kas antras Baltijos šalių gyventojas važinėja dviračiu arba paspirtuku. Tačiau didelė jais važiuojančiųjų dalis prisipažįsta nedėvinti šalmų. Taip elgiasi 63 proc. lietuvių ir 68 proc. latvių. Estai atsargiausi –...

Kaip pasirūpinti savo auginamais gyvūnais karantino metu

Plintanti koronaviruso COVID-19 pandemija ir griežtėjančios karantino sąlygos šalyje stipriai keičia ne tik kasdienius visuomenės įpročius, bet ir netiesiogiai veikia įprastą mūsų augintinių gyvenimą. Todėl karantino metu namuose likę ar šalies savivaldybių administracijų nustatytose...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS