18.6 C
Neringa
2024 / 06 / 28

Prasideda bendrasis priėmimas į aukštąsias ir profesines mokyklas

Ar jau skaitėte?

Birželio 1 d. prasidėjo 2022 m. bendrasis priėmimas į šalies aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas.

- Reklama -

Šiemet studijų programas siūlo 16 universitetų ir 18 kolegijų. Valstybės lėšomis numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių – 8,4 tūkst. į universitetus, 4,3 tūkst. į kolegijas. Stojantieji į profesinio mokymo programas galės rinktis iš 59 profesinio mokymo įstaigų ir 2 kolegijų. Į valstybės finansuojamas profesinio mokymo vietas planuojama priimti 20,6 tūkst. asmenų.

2022 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas metu reikalingiausius specialistus ruošiančios pedagogikos, slaugos ir informatikos studijų programos bus laikomos prioritetinėmis.

„Atsižvelgus į darbo rinkos rodiklius, valstybės finansavimą numatome suteikti visiems stojantiesiems į šias specialybes, neriboti jų priėmimo. Tai reiškia, kad bus priimami visi norintys mokytis ir tenkinantys minimalius priėmimo reikalavimus. Matome, kad ypač svarbu didinti pedagogikos specialybės patrauklumą. Dėl to tobuliname nuo 2020 m. Lietuvoje veikiančią paramos būsimiems mokytojams sistemą, ją labiau siejame su prioritetais ir konkrečiomis darbo vietomis, kuriose tokių specialistų trūksta,“ – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

Pasak viceministro, nuo rugsėjo 299 eurų dydžio stipendijos kas mėnesį bus mokamos įstojusiesiems į valstybės finansuojamas prioritetinių specializacijų bakalauro pedagogikos studijas bei pedagogines gretutines studijas.

Likus vieneriems metams iki pedagogo kvalifikacijos įgijimo, valstybės finansuojamų ar nefinansuojamų prioritetinių specializacijų bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų, pedagoginių profesinių studijų studentų stipendijos bus didinamos iki 506 eurų.

- Reklama -

„Padidintas išmokas gaus paskutinio kurso studentai, pasirinkę darbą šalies mokyklose, t. y. turintys sudarytą sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir įsipareigoję po studijų baigimo ten išdirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato,“ – teigia G. Jakštas.

Prioritetinėmis pedagogikos krypties studijų programų specializacijomis laikomos matematika, fizika, chemija, biologija, technologijos, istorija, geografija, lietuvių kalba ir literatūra, pradinis ugdymas, taip pat specialioji pedagoginė pagalba.

Dar viena šių metų naujovė aukštajame moksle – priėmimas į trumposios pakopos studijų programas kolegijose. Į šias studijas gali pretenduoti asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą arba profesinę kvalifikaciją. Stojantieji bus priimami į informatikos inžinerijos ir programų sistemų studijų krypčių programas.

Priėmimas į aukštąsias mokyklas

Priėmimą sudaro du etapai – pagrindinis ir papildomas. Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti iki liepos 25 d. 12 valandos. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti iki rugpjūčio 2 d. 17 val. tiek elektroniniu būdu, tiek atvykus į aukštąją mokyklą.

Pagrindinio priėmimo metu nuo birželio 13 d. iki liepos 23 d. vyks stojančiųjų į ugdymo mokslų studijų programas motyvacijos vertinimas. Nuo birželio 13 d. iki liepos 22 d. norintieji stoti į menų studijas galės dalyvauti stojamųjų egzaminų sesijoje.

Nuo rugpjūčio 3 d. iki 5 d. stojantieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomame priėmime.

Daugiau informacijos apie bendrąjį priėmimą į pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: https://bakalauras.lamabpo.lt/.

Priėmimas į profesines mokyklas

Pagrindinio priėmimo vasaros etapo prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 5 d. Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius.

Teikti prašymus ir gauti valstybės finansuojamą vietą profesinio mokymo įstaigose šiais metais turi galimybę ir iš Ukrainos dėl karo veiksmų pasitraukę asmenys.

Pagrindinio priėmimo etapo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 12 d., o rugpjūčio 16–18 d. galės sudaryti profesinio mokymo sutartis.

Į likusias laisvas vietas rugpjūčio 19–23 d. bus skelbiamas papildomas priėmimas. Papildomo priėmimo rezultatus bus galima sužinoti rugpjūčio 26 d. Sutarčių sudarymas profesinio mokymo įstaigose vyks rugpjūčio 29–31 dienomis.

Daugiau informacijos apie bendrąjį priėmimą į profesinio mokymo įstaigas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: profesinis.lamabpo.lt.

Norintieji stoti kviečiami teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje, jungiantis per LAMA BPO tinklalapį.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

TOP naujienos

Kaip elgtis turint bilietą į atidėtą ar atšauktą renginį

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pateikė informaciją apie gyventojų teises atidėjus ar atšaukus renginius Lietuvoje, į kuriuos buvo įsigyti bilietai. Bilietus įsigijusiems asmenims patariama sekti...

Seimas pritarė 2020 m. valstybės biudžetui

Seimas patvirtino kitų metų valstybės biudžetą (projektas Nr. XIIIP-4014(2). Priimtu įstatymu patvirtintos daugiau nei 11,530 mlrd. eurų valstybės biudžeto pajamos ir apie 12,778 mlrd....

Horoskopai vasario 3 dienai

AVINASJei norite išvengti finansinės krizės, nereikėtų tenkinti kiekvieno savo noro, bent jau šiandien. Labiau pasitikėkite žmonėmis, šiandien dauguma jų linki jums tik gero. Galite...

ORAI: Lietingi rudeniški orai išliks ne ilgai

Šiandien Lietuvoje kai kur, daugiausia vakariniuose rajonuose, trumpas nedidelis lietus. Vėjas pietų, pietryčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos. Šeštadienio naktį vakariniuose rajonuose, dieną...

Nauji metai, blogas elektros plano pasirinkimas: ką daryti?

2020 metų pabaigoje nepriklausomą elektros tiekėją pirmą kartą pasirinko daugiau kaip 87 tūkst. didžiausių buitinių vartotojų. Vis dėlto, elektros kainoms šiemet ėmus kilti dalis gyventojų buvimu laisvoje rinkoje gali nusivilti, jei pasirinko su biržos...

Banko ekonomisto prognozės: 2023 metų Lietuvos ekonomika

Ir trečią ketvirtį stebino Lietuvos ekonomikos atsparumas išorės trikdžiams. Tačiau ir toliau laikomės prielaidos, kad kitąmet dėl kuklesnės pagrindinių eksporto rinkų paklausos Lietuvos ekonomika augs minimaliai. Euro zonos 2023 metų BVP pokyčio prognozę pabloginome...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS